top of page
Aktywne stawy

Do niedawna jeszcze najbardziej rozpowszechnionym suplementem wspomagajacym stawy była glucosamina.  Środowiska medyczne toczyły zażarte dysputy co do skutecznosci  działania tego składnika. Ostatnio jednak, na drodze wieloletnich badań udalo się wyłonić i opatentować formułę, na bazie kolagenu, kwasu hialuronowego i siarczanu chondroitiny, który idealnie odpowiada składowi znajdującemu sie w mazi i chrząstce stawowej człowieka.  Taki preparat zawiera kilka składników, które działają synergistycznie, czyli wzmacniają wzajemnie swoje działanie.  Zostały wyodrebnione przy użyciu najnowoczwsniejszych metod hydrolizy molekularnej, przez co są niebywale skutecznie i łatwo wchłaniane przez organizm ludzki. Pozwaliło to na obniżenie dobowych dawek poszczególnych składników, a pierwsze efekty widoczne są już po czterech - szesciu  tygodniach stosowania. 

 

PHC Collagen with Hyaluronic Acid  oferuje ogromny postęp i skok do przodu dzieki wykorzystaniu opatentowanej formuły BioCell Collagen®, która jest dokładnym odbiciem składu ludzkiej chrząstki stawowej i zapewnia dostępność biologicznego kolagenu typu II, siarczanu chondroityny i kwasu hialuronowego dla kompleksowej pielęgnacji zdrowej funkcji stawów.  Wyniki z badań klinicznych przeprowadzonych na ludziach u 185 mężczyzn i kobiet, które przyjmowały 2000 mg suplementu na dobę, wykazały, że kolagen BioCell bezpiecznie poprawił komfort, mobilność i jakość życia tych osób.

Korzysci dla stawów z zażywania PHC Collagen
  • Wspomaga działanie stawów poprzez wzmocnienie chrząstki i struktury stawowej

  • Wspomaga działanie smarowania stawów poprzez uzupełnianie płynu maziowego

  • Promuje komfort samopoczucia i mobilność

  • Wspomaga proces odbudowy chrząstki stawowej

  • Wspomaga ochronę i proces regeneracji ścięgieł i więzadeł podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz po ich zakończeniu 

 

PHC Collagen with Hyaluronic Acid jest to bez wątpienia najbardziej innowacyjne i kompleksowe rozwiązanie wspomagające zdrowie stawów poprzez wiele mechanizmów działania. Wiele badań klinicznych przeprowadzonych w trakcie ostatnich dziesięciu lat wykazało również bezpieczeństwo i skuteczność kolagenu BioCell w promowaniu komfortu życia  i zdrowych stawów.

 

W organizmie występuje 14 rodzajów kolagenu, ale najbardziej licznym w macierzy stawowej jest kolagen formuły 2. Jego składniki wywierają bardzo silny wpływ na jakosć i sprawnosć stawów. W miarę upływu lat i starzenia sie organizmu człowieka, starzeje się również chrzastka stawowa. Jest jej znacznie mniej a proces pozyskiwania i odbudowywania jej zawartosci przez organizm ludzki znacznie utrudniony. Sytuacja ta prowadzi do zaburzeń pracy stawów. Nasz produkt wspomaga organizm ludzki w produkcji i odbudowie ilosci kolagenu i chrząstki stawowej. Naukowcy twierdzą, że formuła kolagenu hydrolizowanego jest atrakcyjnym uzupełnieniem z możliwoscią działania długofalowego gwarantując jednoczesnie wysoki poziom bezpieczeństwa. W badaniach nad skutecznością dla stawów i kości obserwowano, że stosowanie tego suplementu dawało klinicznie istotną poprawę, w porównaniu do grupy placebo.


Składniki takie jak kolagen typu II, siarczan chondroityny czy kwas hialuronowy mogą wspomagać proteoglikany i glikozoaminoglikany (GAG) w macierzy chrząstki stawowej, zwiększając tym samym ilość płynu maziowego (stawowego) i wspomagając syntezę chrząstki w stawach. Może to zwiększać zdolność stawów do amortyzowania wstrząsów oraz zmniejszać ryzyko pogorszenia stanu stawów. 
Kwas hialuronowy jest w szczególności bardzo ważnym składnikiem odżywczym dla stawów. Zdaniem naukowców i badaczy może wspomagać przywrócenie bardziej normalnego poziomu płynu maziowego dzięki poprawie lepkosprężystości, wpływowi na biosyntezę i rozpad chrząstki, działaniu przeciwzapalnemu i bezpośredniemu działaniu przeciwbólowemu.

Stymulacja chondrocytów chrząstki przez hydrolizowany kolagen typu II.

BioCell Collagen jest nie tylko biologicznie dostępny, ale także biologicznie aktywny.  Wykazano, że hydrolizowany kolagen typu II zawarty w kolagenie BioCell pobudza orginalne komórki do syntezy nowego typu kolagenu typu II, co sugeruje, że kolagen BioCell może pomóc w regeneracji uszkodzonej chrząstki.

Bardzo biodostępny kwas hialuronowy jest niezbędny do smarowania stawów. Kwas hialuronowy (HA) znajduje się w praktycznie wszystkich tkankach ciała. W stawach HA odgrywa dwie ważne role. Po pierwsze działa jako kluczowa cząsteczka strukturalna, tworząc zdrową, funkcjonalną chrząstkę. Po drugie, HA jest głównym składnikiem płynu maziowego, środka poślizgowego, który umożliwia gładki i łatwy ruch. Badanie wykazało, że spożycie kolagenu BioCell (1500 mg dziennie) doprowadziło do 60-krotnego zwiększenia stężenia HA w stanie stacjonarnym.

Suplement taki jakim jest  PHC Collagen with Hyaluronic Acid, wspomagający kondycję stawów, dostępny w postaci wygodnych kapsułek do połykania, powinien być polecany nie tylko tym, którzy mają już kłopot ze stawami, ale również wszystkim, których stawy są przeciążone (osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną, uprawiające wyczynowo sport) ponieważ maja zwiększone ryzyko wystąpienia kontuzji. PHC Collagen with Hyaluronic Acid - wspomagający poprawę kondycji stawów - może także pomóc pacjentom cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe, osobom z nadwagą, rekonwalescentom po przebytych zabiegach ortopedycznych.  Suplementy tego typu są także dedykowane seniorom, u których wraz z wiekiem zmniejsza się ilość mazi stawowej i zmianie ulega jej skład. We wszystkich w/w przypadkach suplementacja z zewnątrz jest bardzo pomocna i zalecana a często wręcz niezbędna. 

bottom of page